Bahçe İlaçlama

Bahçenizde ilaçlama için istediğiniz hizmet tercihiniz Deha İlaçlama firmasından destek almalısınız. Bahçelerdeki böcek kontrolü evlere göre daha zor olduğu bilinmelidir. Nedeni bahçelerde ağaç, yeşillik alan fazladır ve açık alandır. Haşereler bu açık alanlarda yaşamını devam ettirir ve  rahatça çoğalabilirler. Haşereler insan atıkları ile beslendikleri için ileri zamanlar da bahçelerde görülen zararlılar ev içine girmeleri de gözlenecektir.

Bahçe İlaçlaması Ne Zaman Yapılır?

Herkesçe bilinen haşerelerin üzerinde birçok mikrop bulundurur ve insan sağlığına tehdit oluşturur. Bundan dolayı bahçe ilaçlama işlemi hizmetinin özenli bir şekilde yapılması gerekmektedir. Sağlık Bakanlığı onaylı olmayan ilaçlar ve uzman olmayan kişiler tarafından yapılan ilaçlamalar sorunu çözmez. Aksine sorun daha büyük bir şekilde çıkılmaz hale gelecektir..

Bahçeler de aynı ev gibi her anlamda kullanılan insanların sevdikleri ile vakit geçirdiği kullandıkları alanlardır. Aynı zamanda ev ortamı gibi dikkat edilmesi gereken yaşam alanları arasındadır.

Bahçe İlaçlama Çeşitleri

Profesyonel firmalar bahçe ilaçlama yöntemlerinden bir tanesi kokusuz ilaçlamadır.

  • Kokusuz İlaçlama

Daha önce belirttiğimiz gibi yaşadığımız alanlarda istemediğimiz zararlılara karşı önlem almak ve sorunlarla karşılaşmamak için belirli aralıklarla ilaçlanma yapılması gerekmektedir. Problemlerinizde kurtulmak ve kesin bir çözüm elde etmek için uzman kadrosu olan firmalardan yardım ve destek almalısınız.

Kokusuz ilaçlama yöntemi,  püskürtme şeklinde sıvı olarak yapılır. Bu bahçe ilaçlama yöntemi sırasında  bahçeden dışarıya çıkılmasına gerek olmayacaktır. İstenilen gün ve saatinde uygulanabilir. Kokusuz ilaçlamada kullanılan karışım özel olarak hazırlanmaktadır. Kokusuz ilaçlama yapılırken çok dikkat edilmesi gerekmektedir. Haşerelere karşı mücadele edilirken profesyonel ekipler tarafından yapılması kesin sonuçlar ortaya çıkaracaktır. Bilinçsiz kişiler tarafından yapılan ilaçlamalar insan sağlığı açısından tehlikeli oluşturacaktır. Bundan dolayı  düzgün ilaçlama yapılmadığı için zararlılar kısa süre içerisinde tekrar ortaya çıkacaktır.

Şirketi olmayan insanların yapacağı ilaçlar yüzde 100 zararlıdır. En küçük dikkatsizlik sonucu insan hayatına ve evcil hayvanlarınıza zarar verecektir.

*Deha İlaçlama firması kokusuz ilaçlama yaparken, bahçenizi terk etmenize gerek yoktur.

*Çalışma saatleri ve istenilen saatler sırasında bile uygulanabilir.

*Temasa duyarlı bir ilaçtır. Bundan dolayı ilaçlanan yerin hemen yıkanması veya sulanmasına gerek yoktur.

*Bahçe ilaçlaması havanın durumu ve havanın sıcaklığına dikkat edilerek yapılmaktadır.

Bahçelerinizde böceklerin çoğalmaması için toprağınızın sağlıklı ve organik toprak olmalıdır. Ayrıca bahçe içerisinde bulunan fazla yeşilliklerden kurtulmanız gerekmektedir. Bundan dolayı bahçenizi düzenli bir şekilde temizlemeye özen gösteriniz. Bahçenizi sularken damla sulama yöntemi kullanmanız önerilmektedir. Çünkü bahçenizdeki yeşil alanları sulu şekilde tutmak etraftaki tüm haşerelerin alana gelmesini sağlayacaktır.

Bilindiği gibi bütün böcek çeşitleri bahçeniz için zararlı değildir. Ayrıca bazı haşerelerin bahçenin sağlığı için bulunması gerekmektedir.

Bahçe İlaçlaması Nasıl Yapılır?

Bahçe ilaçlaması için genellikle bahar ve yaz ayları en uygun zamandır. Havanın rüzgarlı olduğu günlerde ise ilaçlama kesinliklikle yapılmaması gerekir ve yapılan ilaçlama boşa giden zaman anlamına gelmektedir.

Yağmur öncesi ve sonrasında da ilaçlama yapılmamalıdır. Yağmur suları yaptığımız ilacı kendi içerisine çekmektedir. Bundan dolayı da ilaçlanan yer bahçe değil toprak olmaktadır.

Bahçe ilaçlaması yapılırken, yeşilliklere dokunmak ,temas kurmak veya koklamak sağlık açısından oldukça zararlıdır. İlaçlama sırasında uzman kişinin koruyucu kıyafet kullanılması gerekmektedir.

İlaçlamanın doğru ve kesin çözüm alınması için, bahçede yaşamını sürdüren böcek türünün net olarak bilinmesi gerekmektedir. Açık alanda ilaçlama yapmak çok daha zordur.

Bahçelerde En Sık Görülen Böcek Türleri

Bahçeler içerisinde bitki ve canlı türleri bulunmaktadır. Bahçelerde çok sık görülen böcek türleri arasında; akrep, mite, kalorifer böceği, sivrisinek, karafatma ve güve bulunmaktadır.

Her türlü alanı sağlığı tehlikeye atmadan ilaçlama yapılması özenle yapılması gerektiren bir iştir. Bahçedeki haşereler için profesyonel yardım almanız gerekmektedir. Deha ilaçlama firması, bahçe ilaçlama pompaları, makineleri, aletleri, maskeleri ile bahçe ilaçlama fiyatları konusunda en uygun teklifi tarafınıza iletmektedir. Bahçenizi sizler için,  sağlıklı  ve doğal yaşam alanı olarak korunaklı hale getiriyoruz.

ÜST
Open chat
Powered by