İşyeri İlaçlama

Temizliği bilincinde olan Deha İlaçlama firması, sizlere böcekten arınmış mekânlar sunuyor. İş yerlerinde kişileri mekândan uzaklaştıracak pire, böcek, kene gibi canlıların bulunmaması gerekmektedir. İşyerlerinin özellikle mutfak bölümleri hijyenik bir hale getirilmelidir. Bilindiği gibi fırın için en büyük sorun fare olurken, tekstil için güve, işyerleri için ise küçük böceklerdir.

Böcekler özellikle mutfaklarda daha hızlı üremektedir. Böceklerin mutfakta gezmesi, zehirlenmeye varan tehlikeli sorunlara kadar uzanmaktadır. Çöp kovasının ağzına kadar dolması, yerde ekmek kırıntılarının bulunması gibi sebepler böceklere ve çoğalmalarına davetiye çıkarmaktadır. Böcek sorunlarının çözümü ise işyeri ilaçlamauygulamasından geçmektedir. Düzenli olarak ilaçlanan işyerlerinde böcek sorunu kalıcı olarak ortadan kalkmaktadır.

Firmamızın profesyonel çalışanları işyerlerinizi hijyenik mekânlara dönüştürmektedir. Restoranlar ve yeme içme hizmeti veren işletmeler başta olmak üzere birçok farklı sektörün zorunlu olan ilaçlama hizmetini de Bilba olarak üstleniyoruz.

İşyeri İlaçlaması Nasıl Yapılmaktadır?

Böcekler, çeşitli renklerde ve büyüklükteki canlılardır. Bu canlılar genellikle yiyecek atıkları ile beslenmektedir. Böcekler yemek kokuları ile cezp edilir. İşyerlerinizi işgal eden ve huzurunuzu kaçıran bu canlılardan kurtulmak için düzenli olarak işyeri ilaçlaması yaptırmanız gerekmektedir. Bu sebepten bir iş yeri ilaçlama zorunluluğubulunmaktadır.

İşyeri ilaçlaması, Deha ilaçlama firması bünyesinde çalışan profesyonel ekip arkadaşları tarafından yapılarak, sizlere kalıcı çözüm sunmaktadır. İşyerlerinde sizlerin huzurunu kaçırmadan ve larvalarını bırakmalarına müsaade etmeden kısa sürede bu tür böcekleri kalıcı olarak ortadan kaldırıyoruz.

İşyerlerinin büyük veya küçük olması böcekler için pek önemli değildir. Çünkü onlar yerleştikleri mekanlarda çok hızlı bir şekilde üreyebilmektedir. Bu sebeple sorunu fark ettiğiniz anda profesyonel firma ile iletişime geçmeniz gerekmektedir.

İşyeri İlaçlama Sırasında Neler Yapılır?

Kullanılan ilaçlar lekesiz ve kokusuzdur. İşyeri ilaçlaması esnasında, hiçbir eşyanın da ortadan kaldırılmasına gerek yoktur.

Sıvı: Yapılan sıvı ilaçlama esnasında mekânda bulunmamanız gerekmektedir. Sıvı ilaçlama en çok tercih edilen yöntemdir. Çünkü kısa sürede sonuç vermektedir. Böcekler genellikle ölürken bile yumurta yaparlar. Bu sebeple böceklerin yuvalarına yani yoğun olduğu yerlerin ilaçlanması gerekmektedir. Sıvı ilaçlama sonra mekânı havalandırmanız sağlığınız açısından yararlı olacaktır.

Jel: Genellikle jel ilaçlama mekânın çeşitli alanlarına uygulanmaktadır. Jel ile ilaçlanan mekânda gezen böcekler, yuvasına dönerek ölür. Diğer böcekler ise bu ölü böceği yiyerek zehirlenir ve ölürler. Bu şekilde zincirleme olarak bütün böcekler zehirlenerek ölürler.

Kokusuz: Deha ilaçlama işyerinizde kokusuz ilaçlama uygulaması yaparken, iş yerinizi terk etmenize gerek yoktur. Günün herhangi bir saatinde hatta çalışırken bile uygulanabilir.

İşyeri İlaçlama Sonrası

İşyerinizi ilaçlattıktan sonra temizliğine dikkat etmelisiniz. İşyeri temizliği en az ev temizliği kadar önemli bir konudur. Temizliğe dikkat edilmezse haşere ve böcekler tekrar ortaya çıkabilir. İlaçlama sonrasında mekânda ciddi bir temizlik yapılması gerekmektedir. Ölen haşereler mekânda bakterilerin ve mikropların artmasına neden olabilir. Eğer işyerlerindeki böceklerin temizliği için kokulu ve sıvı yöntem kullanıldıysa en az 1 hafta boyunca ıslak temizlik yapmamanız gerekmektedir. Kuru temizlik yapabilirsiniz.

Böcek İlaçlama Sonrası Temizliği

Temizliğin yoğunluğuna göre işyerine 3-4 saat veya bir gün boyunca girmemeniz gerekebilir. Aynı zamanda temizliğe başlamadan önce mekânın havalandırılması gerekmektedir.

Temizlik yapılmadan önce gerekli tedbirler alınmalı, solunum zorluğu yaşayanlar ortamdan uzak tutulmalıdır. Böcek ilaçlaması için kullanılan ilaçlar insan sağlığına zarar vermediği için ara verilmesi veya işin bırakılması gerekmez.

İşyerinde bulunan mutfak gereçleri, koltuk, masa, pencere, makine gibi eşyaların temizlenmesi gerekmektedir. Bununla beraber ilacın kalıcı olarak etki göstermesi için pencere kenarları, kapı köşeleri ve dolap araları gibi yerlere dokunulmaması gerekmektedir. Çünkü böcekler bu tür alanlara girebilir.

İlaçlama türünüze göre değişecek olan uygulamalar, jel ya da sıvı ilaçlamalar için sıvı temizlik olsa da, her türlü ilaçlama sonrasında detaylı bir mekan temizliği şarttır. Ayrıca sadece iç mekanlarda değil, bahçe ve balkon gibi iş yerinizin yakın çevresinde de bu temizlik işlerini yapmanız gerekmektedir.

Uyarılar ve Önlemler

İlaçlama yapılan işyerlerinin gün içerisinde mutlaka havalandırılması gerekmektedir. İlaca veya ilaçlı bölgeye eldivensiz olarak temas edilmemesi gerekmektedir. Temas edildiği durumlarda ise, temas eden bölge bol su ile yıkanıp, acilen uzmana görünmesi gerekmektedir.

İlacın hayvan ve insan gıdaları ile temas edilmemesi gerekmektedir. Deha ilaçlama bu konudaki hususlara dikkat ederek hizmet vermektedir. Firmamız sizlere her türlü kapalı alandaki (hastane okul, işyeri, bahçe, ev vb.) böcekler konusunda hizmet vermektedir.

İlaçlama sonrası detaylı bir temizlik, size aradığınız hijyeni oluşturmak için yeterli olacaktır. Özellikle ilaç kullanımımız insana ve çevreye zarar vermeyecek olan ürünlerden tercih edildiği için mekandaki insanlara zarar verecek herhangi bir durumla karşılaşılması söz konusu değildir. Firmamız işyeri ilaçlama belgesi sahibidir. Bilba, işyeri ilaçlama firmaları / şirketleri içerisinde işyeri ilaçlama fiyatları açısından en uygun, en ucuz hizmeti, en kaliteli şekilde sunmaktadır.

ÜST
Open chat
Powered by